Svetový slovenský ručne brúsený krištáľ ÚSVIT

V minulosti existovalo na Slovensku veľa sklárskych hút. Prvý známy sklársky cech vznikol v roku 1579 v Kremnici a združoval nielen sklárov, ale aj oknárov. Okrem úžitkového skla totiž museli remeselníci vyrábať aj sklo tabuľové či technické. Spracovanie krištáľu ÚSVIT vychádzalo z tradícií slovenského brúseného skla, ktoré sa celosvetovo preslávilo.

Valaská Belá – Prievidza – tradícia sklárskej ručnej výroby

V roku 1747 založili trenčianski jezuiti sklársku hutu v osade Gápel, ktorá patrí pod obec Valaská Belá, kde až do roku 1929 vyrábali okrem tabuľového skla aj fúkane duté sklo. Potom prešla výroba do obce Valaská Belá.

Spolok Sklený sen – Valaská Belá.

Tradícia kraja pokračuje

Spolok Sklený sen pokračuje v tradícii tohto kraja tak, že zriadil unikátny malý sklársky skanzen, jediný na Slovensku zo živou ukážkou výroby. Tu môžete vidieť ako sa kedysi fúkalo sklo, ako sa tvarovalo a zdobilo. Aké kovové nástroje a drevené pomôcky používali naši predkovia. 

Spolok Sklený sen – Peter Dolinaj pokračuje v tradícii tohto kraja tak, že zriadil unikátny malý sklársky skanzen, jediný na Slovensku zo živou ukážkou výroby.

ÚSVIT výrobné družstvo Prievidza

Výrobné družstvo ÚSVIT s dlhodobou tradíciou a skúsenosťami v oblasti brúsenia krištáľového skla. Spracovanie krištáľu vychádzalo z tradícií slovenského brúseného skla, ktoré sa celosvetovo preslávilo.

ÚSVIT výrobné družstvo Prievidza.

Výrazný exportný artikel

Brúsenie krištáľu začalo v roku 1967 a pri jeho spracovávaní sa používali klasické ručné technologické postupy s pomocou brúsnych kotúčov. Výrobky dekorované mnohými výbrusmi a ich kvalita dokáže uspokojiť aj najnáročnejších zákazníkov. Zásluhou kvality a jemnosti brusov získali výrobky dôveryhodnosť spotrebiteľov čo potvrdilo aj skutočnosť, že krištáľ sa stal výrazným exportným artiklom družstva. https://crystalbohemia.sk/kategoria/bruseny-kristal-usvit/

Ručne brúsený krištáľ ÚSVIT.

Najväčší výber na svete

Len u nás na https://crystalbohemia.sk/ nájdete celosvetovo najväčší výber presláveného slovenského originálneho krištáľu ÚSVIT VÝROBNÉ DRUŽSTVO PRIEVIDZA. 🌎 https://crystalbohemia.sk/kategoria/bruseny-kristal-usvit/

Ručne brúsený krištáľ ÚSVIT.

Ručne brúsený krištáľ (24 % PbO)

Výrobky sú dodávané v okrasných krabičkách bezpečne zabalené proti poškodeniu. Garantujeme originalitu výrobkov a 1. triedu kvality. Ručne brúsený krištáľ (24 % PbO), pôsobivý dekor. https://crystalbohemia.sk/kategoria/bruseny-kristal-usvit/

© Bohemia Crystal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *